(če vlagate sami, brez nasvetov pravnega strokovnjaka)
Pri dolgoletnem delu s strankami, ki sprožijo osebni stečaj, smo pridobili dragocene izkušnje in spremljali, kje dolžniki naredijo največ napak:
- ne preverijo stanja svojega premoženja, npr. imajo vozilo, ki ni registrirano, pa je še vedno njihovoa, imajo skupno premoženje, ki je pisano na zakonca
- zatajijo premoženje v tujini, npr. odprejo podjetje v tujini
- zatajijo prihodke v tujini, npr. pokojnino iz druge države
- pred začetkom osebnega stečaja prepišejo premoženje na svoje družinske člane
- ne poročajo redno o svojih aktivnosti glede iskanja zaposlitve
- ne javljajo se redno stečajnemu upravitelju
- zatajijo, da so v postopku dedovanja
- pred začetkom postopka osebnega stečaja si sposodijo večje količine denarja
Okoliščine posameznika, ki gre v osebni stečaj, se vedno razlikujejo, zaradi česar je nujen posvet z dobrim pravnim strokovnjakom. Poleg zgoraj navedenih, najpogostejših napak, je še mnogo nevarnosti, ki se jim s strokovnim svetovanjem lahko izognete. Ko enkrat pride do sklepa sodišča, da je v osebnem stečaju zavrnjen odpust obveznosti, je težko reševati nepravilno voden postopek. V večini primerov, ko sodišče izda ta sklep, dolžnik še 10 let ne more ponovno v osebni stečaj, zaradi česar je potrebno veliko previdnosti že pred vložitvijo predloga za osebni stečaj.
S skrbno proučitvijo vašega primera bomo poskrbeli, da svoje sanje o življenju brez dolgov, upnikov in izvršiteljev uresničite hitro, brezskrbno in z minimalnimi stroški! Predvsem pa varno.