Odškodnina za poškodbo pri delu
Nujno potrebujete strokovno pomoč, če se vam zgodi poškodba pri delu!
Odškodnina poškodba pri delu: Kako do denarja za utrpele poškodbe na delu?
Ne, ni več samoumevno, da boste prejeli denar, če ste se poškodovali na delovnem mestu pri opravljanju svojega dela ali med vašim delovnim časom! Zakaj ne?
Postopek odškodnine za poškodbo pri delu
Poškodba pri delu in odškodnina za telesne poškodbe se je v zadnjih letih prelevil v kompliciran postopek v katerem imate veliko kvalitetnih nasprotnikov, ki vas ovirajo na poti do odškodnine.
Zato je NUJNO čimprej izbrati strokovnjake za odškodnine, ki dobro poznajo vse vaše ovire na tej poti.
Tudi, če se ne odločite za nas, potem se hitro odločite za nekega drugega strokovnjaka, ki vam bo nudil strokovno pomoč na področju odškodnin. Izberite strokovnjake, ki dobro poznajo odškodninsko pravo, zdravstvene prepreke, reakcije zavarovalnic in delodajalčevo željo, da nikoli ni odgovoren za škodo, ki ste jo utrpeli.
Takšnih strokovnjakov je v Sloveniji zelo malo, zato morate biti pri izbiri vašega zastopnika, zelo previdni.
Kdaj vam pripada odškodnina za poškodbo pri delu?
Postopek pridobivanja odškodnine za delovno nesrečo je precej zapleten, saj je v vsakem primeru posebej potrebno dokazati in pravno argumentirati odgovornost delodajalca – bodisi krivdno, bodisi objektivno.
POZOR: Pazite na vsebino izvidov in druge medicinske dokumentacije.
Odškodnina poškodba pri delu - primeri
Kdo vam izplača odškodnino za poškodbo pri delu?
Odškodnina Poškodba pri delu – Do odškodnine za nezgodo na delovnem mestu ste upravičeni iz naslova zavarovanja Civilne Odgovornosti (CO), ki ga ima sklenjenega in ga plačuje podjetje.
POZOR: Premišljeno komunicirajte z delodajalcem in brez tehtnega premisleka in posveta s strokovnjakom ne sklepajte sporazumov o odškodnini.
Če podjetje nima zavarovanja civilne odgovornosti se odškodnina terja od podjetja. Pomembno je opomniti, da je tovrstno zavarovanje za podjetja obvezno že po zakonu.
Kdaj vam odškodnina za poškodbo pri delu ne pripada?
Odškodnina Poškodba pri delu – Do odškodnine niste upravičeni oz. se le ta delno prizna kadar vam je dokazana vinjenost na delovnem mestu, malomarnost, neupoštevanje navodil o varnosti, …
Zato vsak odškodninski zahtevek temeljito preuči odškodninski strokovnjak z raznoliko ekipo odličnih poznavalcev zakona ter posamezniki z izkušnjami.
Kot zanimivost vam moramo omeniti, da je v pravilno vodenih postopkih, v primeru, da se je zgodila poškodba pri delu, možnost uspeha tudi izjemno nenavadnih primerih.
Katere dokumente morate pridobiti za uveljavljanje odškodnine v primeru, da se je zgodila poškodba pri delu?
- izpolnitev obrazca ER8 , prijava poškodbe pri delu (najpomebnejši del na začetku postopka)
- policijski zapisnik (če je nezgodo obravnavala policijska postaja in v kolikor z njim razpolagate. Praviloma ga za stranko pridobimo mi)
- izjava o tem, kako je prišlo do nezgode, slike (npr. dotrajana lestev, neprimerno delovno mesto, …, v kolikor z njimi razpolagate)
- fotokopija prvega poškodbenega lista oz. izvida
- fotokopija ostalih poškodbenih listov, izvidov, ambulantnih kartonov (s strani zdravnikov specialistov)
- fotokopija kartoteke ali zdravniško potrdilo (s strani osebnega zdravnika)
- davčna številka
- bolniški listi, odločbe ZZZS (v kolikor ste zaradi nezgode bili v bolniškem staležu)
potrdilo kluba (v kolikor ste član in se zaradi nezgode niste mogli udeleževati aktivnosti) - slike poškodovanega predela (v kolikor so še vedno vidne odrgnine, brazgotine,…)
- potrdilo o opravljenih fizioterapijah ali fotokopija kartončka po opravljenih fizioterapijah (v kolikor ste imeli fizioterapijo)
- EMŠO
- številka transakcijskega računa
Ne odlašajte! Pošljite nam sporočilo ali nas pokličite na 080-13-14.
Izdamo posebno jamstvo na izplačilo
Zaposleni izkušeni pravniki
Na voljo smo vam 24 ur na dan
Hitra in kvalitetna storitev
IZRAČUNAJ SI ODŠKODNINO
Sledite spodnjim korakom do izračuna odškodnine.
Dun & Bradstreet Slovenija s certifikatom potrjuje, da poraVnava izpolnjuje najvišji mednarodni standard odličnosti AAA in spada med najbolj zanesljive slovenske poslovne subjekte, ki so upravičeni do uporabe mednarodno priznanega statusa Platinasta odličnost, ki je simbol standarda bonitetne odličnosti.
poraVnava se zavezuje, da bo vsem strankam zagotovila kakovostno storitev. Naša prednost je zagotavljanje najvišjih standardov na področju odškodninskega prava, ki jo pričakujete od nas in katero si naše stranke zaslužijo ter je glavni in najpomembnejši cilj našega delovanja.
Pokličite in vprašajte pravnika!
Brezplačna številka. Dosegljivi smo 24 ur 7 dni na teden.
Preberite naš blog o odškodninah z veliko pravnimi nasveti
Kako lahko sam napišem odškodninski zahtevek za telesne poškodbe?
Če se poškodujete v nesreči (prometni nesreči, delovni nezgodi…), predvsem pa po krivdi nekoga drugega, potem boste za uveljavljanje škode morali oddati odškodninski zahtevek za telesne poškodbe. Marsikdo se ob tem vpraša,
Odškodnina – kaj je to, zakaj smo do nje upravičeni?
Kaj je pravzaprav odškodnina? Pojem odškodnina kot nadomestila ali povrnitve utrpljene škode je pravni pojem, kar pomeni, da odškodnino lahko pridobimo samo v primerih, ko so izpolnjene vse zakonsko opredeljene
Poškodba pri delu in odškodnina
Poškodba pri delu je danes nekaj povsem običajnega, še posebej, če se ukvarjamo z nevarno dejavnostjo, kot je na primer delo na višini, gradbeništvo ali podobno. Po določilih 179. člena
Poškodba pri delu: Cestni delavec se je poškodoval z vibracijskim teptalnikom – žabo (3.600 € odškodnine)
Poškodba pri delu je dejstvo s katerim se zelo pogosto srečate in se srečujete tako ali drugače tudi s problemi, ki izhajajo iz tega. Seveda je predpogoj, da ste zaposleni
Poškodba pri delu v gozdu – upravičeni ste do odškodnine!
Delo v gozdu sodi med najbolj nevarna dela, v zimskem času pa beležimo tudi porast delovnih nezgod, ki se pri tem zgodijo. Največ nezgod se zgodi pri samem podiranju dreves