Poškodba pri delu je dejstvo s katerim se zelo pogosto srečate in se srečujete tako ali drugače tudi s problemi, ki izhajajo iz tega.
Seveda je predpogoj, da ste zaposleni ali pa so zaposleni vaši bližnji.
Poškodba pri delu, ki vam jo bomo tokrat predstavili je zelo zanimiva iz večih pogledov. Od tega, da gre za cestnega delavca iz tujine do tega, da je tudi sam prispeval k nastanku nezgode.
Delodajalec je takoj po nesreči skušal delavca prepričati, da v obrazcu za prijavo poškodbe pri delu zapišejo, da je delavec sam izključno odgovoren za nastanek delovne nezgode zaradi nepazljivosti. Delavec nas je nemudoma poklical in ob ustrezni pravni podpori iz naše strani, sta obrazec prijave poškodbe pri delu (ER-8), korektno izpolnila (tako kot se je dejansko zgodilo), tako da smo delavcu kasneje uredili pravično odškodnino.
Cestni delavec se je poškodoval tako, da je pri sanaciji pločnika moral uporabiti vibracijski teptalnik oz. žabo, kot pravimo pogovorno stroju in se pri tem poškodoval po prstih in nartu leve noge.
Deloma je tudi sam prispeval nastanku poškodbe in takšen argument smo prejeli tudi iz strani zavarovalnice a smo s pritožbo uspeli.
Delodajalec je v tem primeru odgovoren za škodo, ki je nastala delavcu, ker je stroj nevaren predmet in v primeru poškodb je potrebno delavcu ponuditi pravično odškodnino za njegove poškodbe. V tem primeru smo za ne hude poškodbe prejeli kar 3.600 eur in stranka je bila s ponudbo zelo zadovoljna.
V primeru, ko se delavcev iz tujine poškoduje na delu, praviloma prihaja do velikega izigravanja iz strani delodajalcev tako, da delavec pogosto ni upravičen do odškodnine zato vam svetujemo, da nas pokličete takoj, ko pride do poškodbe na delu.
Potrebujete pomoč strokovnjaka za odškodnino? Pokličite nas na brezplačno telefonsko številko 080 13 14 – poraVnava – strokovnjaki za odškodnine!
Preverite ali vam pripada ODŠKODNINA in KOLIKO?
Preberite več o poškodbi pri delu na našem blogu
Kako lahko sam napišem odškodninski zahtevek za telesne poškodbe?
Če se poškodujete v nesreči (prometni nesreči, delovni nezgodi…), predvsem pa po krivdi nekoga drugega, potem boste za uveljavljanje škode morali oddati odškodninski zahtevek za telesne poškodbe.
Poškodba pri delu in odškodnina
Poškodba pri delu je danes nekaj povsem običajnega, še posebej, če se ukvarjamo z nevarno dejavnostjo, kot je na primer delo na višini, gradbeništvo ali
Nesreča v gozdu: ODŠKODNINA
Samo v letu 2022 se je v slovenskih gozdovih poškodovalo okoli 75 oseb. Največje odškodninsko podjetje poraVnava d. o. o. se dnevno ukvarja z zagotavljanjem