V našem podjetju smo pred kratkim obravnavali primer, kjer je delodajalec zavračal odgovornost za poškodbe delavca, ki mu je stroj odtrgal nekaj prstov desne roke.
Delavec naj bi bil o delu ustrezno poučen, vendar je sam kršil pravila rokovanja s strojem. Tako je trdilo tudi tožilstvo in zavarovalnica, pri kateri je delodajalec zavarovan.
Vendar to ne drži. Delavec namreč ni imel opravljenega varstva pri delu, kar je osnovni pogoj za rokovanje z močnimi stroji. Ugotovljeno je bilo, da je bil postopek pomanjkljiv in uspeli smo dokazati, da varstvo pri delu ni bilo opravljeno. Ker delodajalec ni poskrbel za ustrezen nadzor glede dejanske uporabe varnostne opreme, treba primarno izhajati iz ugotovljene objektivne odgovornosti tožene stranke zaradi opravljanja nevarne dejavnosti. Dejstvo je, da je delodajalec na podlagi Zakona o varnosti in zdravju pri delu dolžan delavcem zagotoviti varno opravljanje dela, ker pa tega ni storil, je imela ta opustitev za posledico, da se je delavec pri opravljanju dela poškodoval.
Z našo pomočjo in posredovanjem, predvsem pa aktivnim delovanjem, je delavec prejel visoko odškodnino, ki mu pripada in s katero si bo lahko pomagal pri okrevanju od hudih poškodb.
Ste se tudi vi poškodovali v delovni nesreči? V naših pisarnah dnevno obravnavamo več primerov, ko se delavci poškodujejo pri delu z nevarnimi stroji ali v nevarnem delovnem okolju. Vedno več pa srečujemo delavce, ki se sploh ne zavedajo, da so upravičeni do povrnitve škode, ki jim nastane, in odškodnine. Za brezplačen posvet pokličite: 080-13-14 in dodelili vam bomo lastnega pravnega strokovnjaka, ki bo obravnaval vaš primer.
Kliknite in preberite več o odškodnini za poškodbo pri delu.