To so tisti nasveti, ki jh dajemo strankam, ko nas pokličejo takoj po nesreči. Nezgode na smučišču so med najpogosteje zavrnjenimi postopki in zato vam bomo napisali nekaj najpomembnejših navodil, ki jih morate upoštevati v kolikor želite priti do odškodnine.
- Takoj pokličite na pomoč reševalno službo in nadzornika smučišča, ki bosta sestavila zapisnik o nesreči ter fotografirala prizorišče nesreče.
- Kraj dogodka tudi sami čim prej fotografirajte ali naredite video posnetek s katerim se bo lažje dokazoval vzrok padca.
- Zberite imena, priimke ter naslove prič dogodka, saj so pogosto ključne pri dokazovanju krivde.
- Shranite svojo smučarsko karto.
- Dobro preglejte zapisnik nadzornika preden ga podpišete!
Pogosto nas stranke pokličejo ter nas sprašujejo ali so kot imetniki smučarske karte zavarovani. Odgovor je pritrdilen. Imetnik smučarske karte je zavarovan za primer telesnih poškodb pri prevozu na vseh žičniških napravah in pri uporabi smučišča, vendar le v primeru krivde ali malomarnosti upravljalca smučišča. Zavarovana je tudi oprema oz. tovor od imetnika karte.
Zakaj smo tokrat pisali ravno o padcih na smučiščih? Kot smo omenili že na začetku članka so tovrstni postopki pogosto zavrnjeni ravno zaradi tega, ker oškodovanec nima ničesar od zgoraj naštetega, nadzornik smučišča pa pogosto vzrok nezgode vidi v prehitri ali nenadzorovani vožnji smučarja.
Še to. Krivdo za padec na poledeneli plošči sredi smučišča je zagotovo možno pripisati upravljalcu smučišča zato lahko tudi v teh primerih pridobite odškodnino, če ste upoštevali naše TOP nasvete.