Vse se je začelo 3. decembra 2006, ko je Franci Mehle padel in si zlomil levo nadlaket. Na urgenci v Ljubljani so mu namestili mavčno obvezo in naročili, naj se vrne če ga bo pod mavcem srbelo ali skelelo. Ko je prišel domov ga je začelo srbeti in žgati, pomagal si je tudi s protibolečinskimi tabletami, vendar mu niso pomagale, zato se je čez 4 dni odpravil nazaj v klinični center. Po pregledu in slikanju so ga poslali domov z navodili, da naj jemlje še več protibolečinskih tablet. 19. decembra 2006 je imel kontrolo na polikliniki v Ljubljani, kjer mu mavčne obloge niso sneli ampak samo obnovili to pomeni, da so mu dali mavec na mavec. Na opozorila, da ga roka peče, boli in da zaudarja, se ni zmenil nihče. Čez dober mesec je imel spet kontrolo, kljub temu, da je tožil za ostrimi bolečinami in neznosnim smradom mu je zdravnik odvrnil, da se roka ne zdravi in da je zlom še vedno viden. Odredili so mu tretjo obnovo mavčeve obloge. 7. februarja 2007 pa ga je prej omenjen zdravnik napotil k svojemu kolegu, kjer je medicinska sestra že na vratih zavohala neznosen smrad in o tem obvestila zdravnika. Napotili so ga v mavčarno, ker so mu sneli mavčno obvezo in odkrili gnitje. Sledila je operacija in mesec dni zdravljenja na travmatološki kliniki. Približno leto in tri četrt je bil na bolniškem dopustu, leta 2008 pa so mu morali zaradi posledic nošenja mavčne obveze operirati še ramo. Zapestje je zdaj slabo gibljivo (ne more voziti kolesa ali plavati, oviran je tudi v službi), roka ga še vedno boli in peče, v zapestju hitro postane trda, tako da jo mora nenehno razgibavati.
STE SE POŠKODOVALI? NAJVIŠJE ODŠKODNINE 080 13 14
Franci Mehle je vložil tožbo zoper UKC Ljubljana in zahteval 52.000 evrov odškodnine. Ljubljanska okrožna sodnica Tatjana Turk Pilič se je odločila, da bo v tej pravdi, zaradi nestrokovnega zdravljenja naročila še eno izvedeniško mnenje medicinske stroke, in sicer zaradi preverjanja mnenja prvotnega izvedenca Benjamina Kavčiča. Kavčič je bil prepričan, da na pregledu 7. februarja tistega značilnega vonja niso zaznali, sicer bi, kot je menil, mavec odstranili in da bi moral dekubitus na roki nastati že pred 5. februarjem 2007, ko se je Mehle oglasil v ambulanti.
Na sodišču je pooblaščenka UKC Ljubljana Helena Carlevaris Rožič povedala, da tožnik ne govori resnice saj je bil vonj oziroma smrad prisoten že konec decembra oziroma januarja. Dodala pa je še, da je bil smrad posledica otežene higiene. Vprašanje pa je ali bo Franci Mehle upravičen do odškodnine za malomarno zdravljenje. Na ta odgovor bo potrebno še malo počakati.
Želite še več uporabnih nasvetov? VŠEČKAJTE NAŠO STRAN
Če imate kakršnakoli dodatna vprašanja v zvezi z delovnimi nesrečami in odškodnino nas lahko pokličete na 080 13 14 ali pišete na info@poravnava.si
Lahko si ogledate več vsebin o odškodninah na spletni strani : Poravnava – odškodnina domača stran ali na blogu z veliko koristnimi članki iz področja prava