Varuh človekovih pravic je pred kratkim obravnaval primer mladoletne žrtve kaznivega dejanja zoper spolno nedotakljivost, ki se je morala v kazenskem postopku večkrat soočiti z obdolženci. Na varuha se je žrtev obrnila zaradi mukotrpne izkušnje dolgotrajnega postopka, v katerem je bila večkrat zaslišana. Kot posebej stresno je omenila zaslišanje v navzočnosti obdolžencev, s katerimi se je glede na potek zaslišanja morala srečati tudi pred sodno dvorano.
Varuh človekovih pravic je v svojem odgovoru ocenil, da dolgotrajnega postopka, ko mora žrtev večkrat znova opisovati dogodek, ni mogoče šteti kot žrtvi prijaznega ravnanja. Varuh je zato zavzel stališče, da mora sodišče poskrbeti, da se to ne dogaja po nepotrebnem ter, da se je potrebno stikom med žrtvijo in obdolžencem, v takih primerih izogibati.
Sodišče je v svojem odgovoru Varuhu navedlo, da se bo stika z obdolžencema v prihodnje izogibalo tako, da bodo zaslišanja potekala preko videokonference ter, da niso bili seznanjeni z okoliščinami, ki bi lahko vplivale na oškodovankino travmatsko izkušnjo v zvezi s postopkom. Zavedati pa se moramo, da je sodišče samo dolžno poskrbeti, da oškodovanci niso po nepotrebnem dodatno izpostavljeni ponovni viktimizaciji in travmatizaciji. To med drugim vključuje tudi skrb za izogibanje nezaželenih stikov oškodovanca z osumljencem ali obdolžencem tako pred sodno dvorano kot med zaslišanjem.