Kriminalistična preiskava nakazil iranskega državljana prek NLB v letih 2009 in 2010 ni ugotovila, da bi šlo za pranje denarja. Iranski državljan je na račune NLB dobival nakazila iz iranske banke in jih nakazoval naprej v tujino. “Slovenska policija nima podatkov o tem, da bi ta oseba storila konkretno kaznivo dejanje, ki bi generiralo premoženjsko korist, ki je bila plasirana v Slovenijo. To pa je objektivni pogoj za storitev kaznivega dejanja pranja denarja,” je povedal vodja sektorja za gospodarsko kriminaliteto v Upravi kriminalistične policije Dušan Florjančič.
Sedaj je predsednik preiskovalne komisije o ugotavljanju zlorab v bančnem sistemu dr. Anže Logar prejel odgovore vlade na sklepe preiskovalne komisije glede zadeve Farrokh in pranja denarja v NLB in pri tem dobil osupljive podatke, ki dokazujejo, da je pri policijski preiskavi primera prišlo do hudih nepravilnosti zanemarjanj dolžnosti, kar pa še dodatno postavlja na laž izjave uprave kriminalistične policije, v imenu katere je vodja sektorja za gospodarsko kriminaliteto Dušan Florjančič v medijih zagotavljal, da ni prišlo do pranja denarja in financiranja terorizma.
V vladi so pri tem povedali, da je direktorat za policijo že opravil posredni nadzor nad policijskimi postopki in ugotovil, da so bile pri presoji postopkov ugotovljene določene pomanjkljivosti in nepravilnosti, ministrica pa je že podala naloge in usmeritve, s katerimi so policiji naloženi ukrepi, naloge ter drugi postopki za ugotavljanje odgovornosti uslužbencev policije. Ker so hkrati podani tudi razlogi za sum, da je bilo pri zanemarjanju preiskovanja storjeno kaznivo dejanje, ki se preganja po uradni dolžnosti, je pristojni direktorat MNZ zadevo odstopil posebnemu oddelku specializiranega državnega tožilstva, ki je pristojen za preiskavo kaznivih dejanj, ki so jih osumljeni policisti.