Zdravje je človekova najvrednejša dobrina, pravi staro reklo. In če pride do bolezni? Vsi upamo na pomoč zdravnika in ostalega medicinskega osebja. tudi zdravniki so le ljudje in tudi njim se pripetijo napake. Vendar njihove napake so lahko usodne, zato morajo biti pri svojem delu res strokovni, pazljivi, zbrani in ravnati odgovorno. V zadnjem času, pa na žalost, število zdravniških, tudi tistih ugotovljenih, narašča. Tako zatrjujeta tudi starša deklice, ki se je rodila s cerebralno paralizo in epilepsijo.
V pojasnilo – Ob porodu, po zatrjevanju staršev, je prišlo do več napak, ki naj bi bile posledica napačnih zdravniških odločitev in ravnanja v nasprotju s pravili stroke. Starša nesrečnega dekleta zatrjujeta, da je osebje, pri samem porodu zamudilo sedem ur, da ni opravilo vseh ustreznih preiskav, kar je pripeljalo do dejstva, da se je deklica pri samem porodu sedem ur dušila in posledično rodila s cerebralno paralizo in epilepsijo.
Staršema v prid govori tudi izvedensko mnenje, ki sta ga sama naročila in tudi plačala. V želji po mirni rešitvi zadeve, sta se starša poskušala poravnati s kranjsko bolnišnico, a žal neuspešno.Zaradi neuspele poravnave, je sledila vložitev tožbe. Starša zahtevata odškodnino v znesku 600 povprečnih plač, za vsakega izmed staršev na račun duševnih bolečin 60.000,00 EUR, tri različne rente ter znesek 700,00 EUR mesečno za potrebe prilagoditve stanovanja ter vozila.
Kranjska bolnišnica vsakršno odgovornost zanika, kar naj bi pokazal oziroma dokazal tudi že opravljen interni nadzor. Zanikajo kakršnokoli strokovno napako oziroma ravnanje v nasprotju s pravili stroke.
Odškodnina – kaj je to, zakaj smo do nje upravičeni?
Kaj je pravzaprav odškodnina? Pojem odškodnina kot nadomestila ali povrnitve utrpljene škode je pravni pojem, kar pomeni, da odškodnino lahko pridobimo samo v primerih, ko