fbpx
poškodba pri delu odškodnina gozd

Poškodba pri delu v gozdu – upravičeni ste do odškodnine!

Delo v gozdu sodi med najbolj nevarna dela, v zimskem času pa beležimo tudi porast delovnih nezgod, ki se pri tem zgodijo. Največ nezgod se zgodi pri samem podiranju dreves ter klestenju oz. obrezovanju le tega. Delo poteka na prostem, zato nanj vplivajo številni dejavniki: teren, vremenske razmere, temperatura, veter, ipd.

Za varno delo v je tako nujno potrebna uporaba ustrezne zaščitne opreme, pri čem je na prvem mestu zagotovo osebna varnostna oprema. Gozdarji del ne smejo opravljati brez čelade, zaščitnih čevljev, zaščitnih hlač in glušnikov. Na delovišču mora biti vedno na voljo tudi prva pomoč.

delovnih nezgod v gozdu v letu 2022
0

Ali vam pripada odškodnina za poškodbo pri delu v gozdu?

Za škodo, ki delavcu nastane v zvezi z delom, odgovarja delodajalec na podlagi Zakona o delovnih razmerjih. Njegova odgovornost je lahko krivdna (npr. ni zagotovil potrebne varnostne opreme) ali objektivna (gre za delo s povečano nevarnostjo). Delavec lahko od delodajalca zahteva povrnitev vse škode, ki mu nastane v zvezi z nesrečo pri delu.  

POZOR: V večini primerov gre za OBJEKTIVNO odgovornost, kar pomeni, da ni potrebno dokazovanje krivde.

Kaj mora v primeru poškodbe pri delu storiti delodajalec?

V skladu s 27. členom Zakona o varnosti in zdravja pri delu, mora delodajalec Inšpektoratu RS za delo, takoj prijaviti vsako poškodbo, zaradi katere je delavec nezmožen za delo najmanj tri zaporedne delovne dni ter vsako smrtno poškodbo.

Kako do odškodnine za poškodbo pri delu v gozdu?

Večina podjetij ima sklenjeno zavarovanje splošne civilne odgovornosti za škodo, tako, da lahko delavec v tem primeru vloži svoj zahtevek neposredno na zavarovalnico. Delavec mora svoj odškodninski zahtevek vložiti najkasneje v treh letih (relativni rok) od zaključka aktivnega zdravljenja oz. v petih letih odkar je škoda nastala ( absolutni zastaralni rok), sicer pride do zastaranja in mu delodajalec ni dolžan izplačati odškodnine.

POZOR: Vlaganje odškodninskega zahtevka za poškodbo pri delu je ZELO KOMPLEKSEN POSTOPEK.

Kako oddati odškodninski zahtevek za poškodbo pri delu?

Pri sestavi odškodninskega zahtevka svetujemo, da si oškodovanec poišče ustrezno pomoč pravnega strokovnjaka. Sestava in vlaganje odškodninskega zahtevka je namreč zelo kompleksen postopek, ki zahteva odlično poznavanje odškodninskega prava, zato vam svetujemo, da tega ne delate sami!

POZOR: Ni samoumevno, da boste prejeli odškodnino za poškodbo pri delu. Zato NUJNO potrebujete pomoč strokovnjaka!

Ni samoumevno, da boste prejeli odškodnino za poškodbo pri delu. Zato NUJNO potrebujete pomoč strokovnjaka!

Več o poškodbi pri delu preberite na BLOGU

Ne odlašajte! Pošljite nam sporočilo ali nas pokličite na 080-13-14.

Izdamo posebno jamstvo na izplačilo

law-scale

Zaposleni izkušeni pravniki

24-hour

Na voljo smo vam 24 ur na dan

Hitra in kvalitetna storitev

Poravnava

Brezplačni nasvet! Vprašajte pravnike.

Brezplačna številka. Dosegljivi smo 24 ur 7 dni na teden.

Preberite naš blog o odškodninah z veliko pravnimi nasveti

Švicarski franki

Vam švicarski franki ne dajo spati? Ste v tej valuti vzeli kredit, ste ga morda celo že odplačali? Potem ste seznanjeni z odločitvijo Vrhovnega sodišča,

Več »

Povratni klic svetovalca

Za več informacij in povratni klic našega svetovalca vas prosimo, da izpolnite kontaktni obrazec ter si izberete termin, ki vam najbolj ustreza. Naši svetovalci vas bodo kontaktirali …