fbpx
osebni stečaj

Kaj storiti, če je vaš dolžnik vložil osebni stečaj?

Zadnjih nekaj let, ko je v Sloveniji vse več osebnih stečajev (ta številka narašča že proti 5.000 na leto), se mnogo upnikov znajde v težavah, saj ne vedo, kaj točno storiti, če jim nekdo dolguje denar in vloži predlog za osebni stečaj. Nimajo potrebnega pravnega znanja, da bi ravnali tako, kot nalaga zakonodaja.

Pozor! Nujno potrebno je, da upnik svojo terjatev prijavi v stečajni postopek. Samo v tem primeru ima možnost priti nazaj do posojenega denarja. S prijavo terjatve v stečajni postopek upnik postane stranka v postopku, kar pomeni, da ima na voljo tudi določena pravna sredstva, med drugim pritožbo na dolžino preizkusnega obdobja ter pritožbo na odpust obveznosti, kar ste dve izmed najmočnejših orožij upnikov, ki se soočajo z dolžniki v osebnem stečaju.Vsakemu upniku svetujemo, da nemudoma, ko izve, da je dolžnik v osebnem stečaju, poišče pomoč pravnega strokovnjaka in prijavi svojo terjatev v stečajni postopek. Pomembno je, da to stori brez odlašanja, saj ne glede na to, da upnik svojo terjatev lahko prijavi do konca stečajnega postopka, svetujemo, da to stori čim prej, ker v stečajnem postopku pride do razdelitve upnikom večkrat in to le med tiste upnike, ki so svojo terjatev že prijavili in je bila s strani stečajnega upravitelja tudi priznana.

Za več informacij glede osebnega stečaja nas lahko pokličete na 080-13-14, pošljete mail na info@poravnava.si, sledite naši FB strani Osebni stečaj in poraVnava ter spremljate naše nove članke na našem blogu.

Alma Alič, univ. dipl. prav.

Ne odlašajte! Pošljite nam sporočilo ali nas pokličite na 080-13-14.

Izdamo posebno jamstvo na izplačilo

law-scale

Zaposleni izkušeni pravniki

24-hour

Na voljo smo vam 24 ur na dan

Hitra in kvalitetna storitev

Poravnava

Brezplačni nasvet! Vprašajte pravnike.

Brezplačna številka. Dosegljivi smo 24 ur 7 dni na teden.

Preberite naš blog o odškodninah z veliko pravnimi nasveti

ZAKON O OBVEZNIH ZAVAROVANJIH V PROMETU

Več zakonov poiščite pod zavihkom ZAKONODAJA. Opozorilo: Neuradno prečiščeno besedilo predpisa predstavlja zgolj informativni delovni pripomoček, glede katerega organ ne jamči odškodninsko ali kako drugače.

Več »

Zakon o dedovanju (ZD)

Več zakonov najdete pod zavihkom ZAKONODAJA. Zakon o dedovanju (ZD)  Zakon o dedovanju (Uradni list SRS, št. 15/76, 23/78, Uradni list RS, št. 13/94 – ZN, 40/94 – odl.

Več »

ZAKON o varstvu potrošnikov (ZVPot)

Več zakonov najdete pod zavihkom ZAKONODAJA. ZAKON o varstvu potrošnikov (ZVPot) Opozorilo: Neuradno prečiščeno besedilo predpisa predstavlja zgolj informativni delovni pripomoček, glede katerega organ ne

Več »

OBLIGACIJSKI ZAKONIK (OZ)

Več zakonov najdete pod zavihkom ZAKONODAJA. Opozorilo: Neuradno prečiščeno besedilo predpisa predstavlja zgolj informativni delovni pripomoček, glede katerega organ ne jamči odškodninsko ali kako drugače.

Več »
Piškotki

Povratni klic svetovalca

Za več informacij in povratni klic našega svetovalca vas prosimo, da izpolnite kontaktni obrazec ter si izberete termin, ki vam najbolj ustreza. Naši svetovalci vas bodo kontaktirali …