Pogoji za osebni stečaj NISO V CELOTI IZPOLNJENI.

Predlagamo, da pokličite brezplačno telefonsko številko 080 13 14, da se pogovorimo o vašem primeru.

Osebni stečaj za brezposelne – kako se rešiti dolgov?

Finančne težave so lahko še posebej hude, če ste brezposelni in brez rednega dohodka. Ko dolgovi postanejo neobvladljivi, je osebni stečaj ena izmed rešitev, ki vam lahko omogoči nov začetek. Vendar pa se mnogi sprašujejo, ali lahko brezposelna oseba sploh vloži osebni stečaj in kaj se zgodi, če nima rednega dohodka. V tem članku bomo odgovorili na ključna vprašanja glede osebnega stečaja za brezposelne in pojasnili, kako vam lahko pri tem pomaga poraVnava.

Kaj pomeni osebni stečaj za brezposelne?

Osebni stečaj je sodni postopek, ki posameznikom omogoča, da se rešijo dolgov, ki jih ne morejo več odplačevati. Postopek vodi sodišče in stečajni upravitelj, ki preveri premoženje dolžnika in razdeli sredstva med upnike. Po določenem obdobju odpusta obveznosti se lahko večina dolgov izbriše, kar omogoča finančni nov začetek. Če ste brezposelni, to še ne pomeni, da stečaj ni mogoč. Brezposelna oseba lahko vloži osebni stečaj, če dokaže, da je dolgoročno nesposobna poplačati svoje dolgove.

Kateri pogoji morajo biti izpolnjeni za osebni stečaj brezposelnih?

Če želite vložiti osebni stečaj kot brezposelna oseba, morate izpolnjevati določene pogoje:

  • Dolgoročna plačilna nesposobnost – Dokazati morate, da svojih dolgov ne morete poplačati niti v prihodnosti.
  • Nimate dovolj premoženja – Če nimate premoženja, ki bi omogočalo poplačilo dolgov, lahko stečaj omogoči odpust obveznosti.
  • Pripravljenost sodelovati v postopku – Stečajni upravitelj bo spremljal vaše stanje in preverjal morebitne prihodke.
  • Pravilna dokumentacija – Brezposelni morajo predložiti dokazila o finančnem stanju, kot so izpiski o prejemkih (npr. socialna pomoč, pokojnina, invalidnina itd.).

Kako poteka postopek osebnega stečaja za brezposelne?

1️⃣ Priprava dokumentacije – Zbrati morate vse podatke o svojih dolgovih, premoženju in finančnem stanju. To vključuje bančne izpiske, izvršbe, odločbe o socialnih prejemkih in druge finančne dokumente.

2️⃣ Vložitev predloga na sodišče – Predlog za osebni stečaj vložite pri pristojnem sodišču. POZOR: Svetujemo vam, da tega ne počnete sami, saj gre za kompleksen postopek in v primeru nepravilnosti, vam dolgovi ne bodo odpuščeni. Posvetujte se s pravnim strokovnjakom.

3️⃣ Začetek stečajnega postopka – Sodišče imenuje stečajnega upravitelja, ki bo pregledal vaše premoženje in dolgove ter preveril, ali izpolnjujete pogoje za odpust obveznosti.

4️⃣ Obdobje odpusta obveznosti – Traja od 2 do 5 let, v katerem morate upoštevati določena pravila. Brezposelni posamezniki imajo pogosto olajšane pogoje, saj ni pričakovano, da bodo odplačevali dolgove iz prihodnjih dohodkov.

5️⃣ Zaključek postopka in odpust dolgov – Po uspešno zaključenem postopku se večina dolgov izbriše in pridobite nov finančni začetek.

Osebni stečaj je za brezposelne lahko edina rešitev za izhod iz finančne stiske. Čeprav postopek zahteva pravilno izvedbo in spoštovanje določenih pravil, omogoča novo priložnost brez bremena dolgov.

Če ste brezposelni in ne veste, kako začeti postopek osebnega stečaja, se obrnite na nas. Naši pravni strokovnjaki vam bodo pomagali, da postopek izvedete pravilno in brez nepotrebnih zapletov.

Varni v objemu strokovnjakov

Certifikati Nagrade poraVnava
Certifikati Nagrade poraVnava 2
Certifikati Nagrade poraVnava 1

Povratni klic svetovalca

Za več informacij in povratni klic našega svetovalca vas prosimo, da izpolnite kontaktni obrazec ter si izberete termin, ki vam najbolj ustreza. Naši svetovalci vas bodo kontaktirali …